Lidhje

Protestë në Tiranë për mbrojtjen e Valbonës


Disa dhjetëra banorë të Tropojës dhe veprimtarë të mjedisit zhvilluan sot një tubim proteste në Tiranë kundër ndërtimit të hidrocentraleve mbi lumin dhe parkun kombëtar të Valbonës. Protesta u mbajt nga monumenti i pavarësisë deri tek selia e qeverisë, me parrullën “Mos ma Prek Valbonën”.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG