Lidhje

Hetime mbi dëmtimin e varrezave në Romajë


Kosove, varrezat ne Romaje
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:15 0:00

Kosove, varrezat ne Romaje

Në Kosovë, policia thotë se është duke zhvilluar hetime lidhur me një incident në një fshat të komunës së Prizrenit ku në rrethana të panjohura janë dëmtuar disa varreza të shqiptarëve të besimit katolik. Incidenti ka ndodhur ne fshatin Romajë të kësaj komune duke nxitur debate rreth shkaqeve të dëmtimit të varrezave dhe duke nxitur diskutime nëse rastet e tilla mund të sfidojnë tolerancën fetare.

Kosove, varrezat ne Romaje
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:15 0:00

XS
SM
MD
LG