Lidhje

Vështirësitë e strukturave të emergjencave në Shqipëri


Sfidat e strukturave të emergjencave në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Strukturat e emergjencave në Qarkun e Gjirokastrës që përfshin edhe Tepelenën dhe Përmetin kanë pak mbështetje financiare. Afrimi i stinës së zjarreve ka rritur nevojën sidomos për mjetet zjarrikëse. Në disa prej bashkive mjetet kundër zjarreve mungojnë, ndërsa bashkitë e tjera përballen me problemet e një inventari të vjetëruar, gati 40-vjeçar. Autoritete shtetërore janë nën kritika të vazhdueshme pasi fiancimet në mjaft raste nuk po shkojnë për nevojat më jetike të bashkive.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG