Lidhje

Vetëvendosja: Jo normalizim marrëdhëniesh pa njohje nga Serbia


Në Kosovë, lëvizja Vetëvendosje tha sot se normalizimi i marrëdhënieve me Serbinë nuk mund të ndodhë përderisa Beogradi nuk e njeh pavarësinë e Kosovës dhe nuk heq dorë nga strukturat e tij paralele në Kosovë. Këto komente u bënë gjatë një debati lidhur me paralajmërimet për rifillimin e bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për vazhdimin e të cilave tashmë janë pajtuar të dyja palët.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG