Lidhje

Vetëvendosje: Refuzimi i Serbisë për marrëveshje lajm mirë


Në Prishtinë, lëvizja Vetëvendosje tha sot se refuzimi i Serbisë për të pranuar marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, është lajm i mirë që e shpëton Kosovën nga kompromiset e mëtejme.

Komentet e kësaj lëvizjeje pasuan vendimin e qeverisë serbe, që është pritur me zhgënjim edhe nga Brukseli por edhe nga qeveria e Kosovës, meqë nga rezultati i bisedimeve do të varet edhe rrugëtimi i Kosovës dhe Serbisë drejt integrimeve evropiane.

Vetëvendosje mirëpret rezultatin e bisedimeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00
XS
SM
MD
LG