Lidhje

Vizitojnë Shkodrën pjesëmarrësit në konferencën ”Feja si një instrument për paqen”


Shkodër, konferenca ”Feja si një instrument për paqen”
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Shkodër, konferenca ”Feja si një instrument për paqen”

Në ditën e dytë të Konferencës “Feja si një instrument për paqen”, organizuar nga Presidenti i Shqipërisë në bashkëpunim me Departamentin e Shtetit të SHBA, pjesëmarrësit nga Ballkani Perëndimor, Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara vizituan institucionet fetare në qytetin e Shkodrës, ku u njohën me përpjekjet e krerëve të besimeve fetare për harmoninë ndërfetare dhe promovimin e lirisë së fesë dhe besimit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG