Lidhje

25 vjet pas Marrëveshjes së Dejtonit


25 vjet pas Marrëveshjes së Dejtonit
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:46 0:00

Kur udhëheqësit e Bosnjë-Hercegovinës, Serbisë dhe Kroacisë u mblodhën në Dejton të Ohajos, në nëntor 1995, në Bosnjë po bëheshin katër vite që nga fillimi i luftës.

XS
SM
MD
LG