Lidhje

Hashim Thaçi: Qeveria ime do të ketë tolerancë zero ndaj korrupsionit

  • Arben Xhixho
  • Zëri Amerikës

Hashim Thaçi: Qeveria ime do të ketë tolerancë zero ndaj korrupsionit

Kryeministri Thaçi tha gjatë një interviste për Zërin e Amerikës se vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë është një fitore historike për Kosovën, institucionet e saj dhe rajonin. Ai tha se opinioni i GJND ishte i qartë. Shpallja e pavarësisë së Kosovës është e dreja jonë ligjore, tha ai. Ky vendim rrit përgjegjësinë e institucioneve tona për të vazhduar reformat në të gjitha fushat e sidomos në drejtësi. Qeveria ime do të ketë tolerancë zero ndaj korrupsionit tha kryeministri i Kosovës.

XS
SM
MD
LG