Lidhje

Lidhja Demokratike e Kosovës do të zhvillojë zgjedhjet brenda vjeshtës


Lidhja Demokratike e Kosovës do të zhvillojë zgjedhjet brenda vjeshtës

Në Kosovë Lidhja Demokratike vendosi të mbajë zgjedhjet e brendshme në vjeshtën e këtij viti dhe të krijojë grupe pune për të hartuar atë që quhet ofertë qeverisëse e saj. Me këtë duket se sot në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm është shmangur debati për kërkesat në rritje brenda kësaj partie për t'i dhënë fund qendrimit të mëtejme në koalicionin qeverisës me rivalen e saj të vjetër, Partinë Demokratike të Kosovës.

XS
SM
MD
LG