Lidhje

Kosova - shumë sfida drejt liberalizimit të vizave


Përfaqësues organizatash joqeveritare thanë sot se Kosova ndeshet me mjaft sfida në procesin e liberalizimit të vizave, ndërsa u bënë thirrje institucioneve që ta trajtojnë me përparësi këtë çështje. Grupi për studime juridike dhe politike në Prishtinë, i cili ka bërë një studim për këtë çështje, tërheq vëmendjen në faktin se shumë gjëra varen nga faktorët jashtë Kosovës.

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG