Lidhje

Arbër Xhaferri goditet nga hemoragjia cerebrale

  • Isak Ramadani

Arbër Xhaferi, ish-kryetar i Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni ka pësuar një hemorragji cerebrale dhe ndodhet në gjendje kome në qendrën klinike të Shkupit.
Mjekët dhe burime brenda partisë së tij kanë pohuar se gjendja e zotit Xhaferi është mjaft kritike.
Prej vitesh, zoti Xhaferi ka pasur probleme shëndetësore dhe sipas shenjave ai duket se vuante nga sëmundja e Parkinsonit por kjo nuk është thënë publikisht nga ai vetë.
Zoti Xhaferri u tërhoq nga posti i kyetarit të PDSH-së në vitin 2007, ndërsa aktualisht është kryetar nderi i partisë.
Po ashtu është dhe deputet në Parlamentin e vendit, por nuk ka qenë aktiv në politikë disa vitet e fundit.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG