Lidhje

Makina bombë në Ukrainë shkakton vdekjen e një gazetari


Një gazetar i njohur bjellorus u vra sot në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, nga shpërthimi i një makine.

Faqja e internetit Ukrainska Pravda thotë se gazetari i saj, 44-vjeçari Pavel Sheremet, vdiq kur një shpërthim shkatërroi makinën me të cilën ai po përgatitej të shkonte në punë.

Presidenti ukrainas Petro Poroshenko e quajti vdekjen e tij "krim" dhe "tragjedi".

XS
SM
MD
LG