Lidhje

Kancelari gjerman viziton Kievin dhe Moskën


Kancelari gjerman viziton Kievin dhe Moskën
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Në kuadër të përpjekjeve diplomatike për të zbutur tensionet mes Ukrainës dhe Rusisë, kancelari gjerman Olaf Scholz takoi sot Presidentin ukrainas Volodymyr Zelenksiy në Kiev, ndërsa nesër udhëheqësi gjerman ndalon në Moskë për bisedime me presidentin rus Vladimir Putin

XS
SM
MD
LG