Lidhje

Shqipëri, dënohet dhuna ndaj grave


Dhuna ekstreme ndaj grave dhe vajzave vazhdon të jetë e pranishme në Shqipëri. Pas vrasjes pak ditë më parë të një studenteje në Tiranë, në Malësi të Madhe u shënua të dielën një tjetër vrasje e një gruaje nga bashkëshorti i saj.

Gjatë ditës së hënë, një numër shoqatash joqeveritare dënuan aktet kriminale dhe bënë thirrje për ashpërsim të masave në mbrojtje të grave dhe vajzave nga çfarëdolloj forme e dhunës.

Dhuna ndaj grave në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG