Lidhje

Xhensila Velencia, një shqiptaro-amerikane në biznesin e kartolinave


Xhensila Velencia mbi biznesin e saj të kartolinave në SHBA
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:28 0:00

Është pragu i Krishlindjeve dhe shumë nga ju po bëni pazaret e fundit të dhuratave. Një shqiptaro-amerikane që ka ardhur në Shtetet e Bashkuara në moshën 5 vjeçare, ka nisur biznesin e saj me dhuratën më pak të kushtueshme por më domethënësen – kartolinën. Pasi mbaroi shkollën e lartë për shkenca politike, Xhensila Velencia kuptoi se nuk i pëlqente një punë e rëndomtë zyre që të mban mbërthyer në karrige për 8 orë dhe investoi në pasionin e saj të krijimit të kartolinave për të përçuar mesazhe që e marrin temën nga politika apo nga jeta e përditshme. Kompania e saj e vogël Card Bureau shit produkte në 30 dyqane këtu në Uashington dhe në 13 shtete amerikane.

Xhensila Velencia mbi biznesin e saj të kartolinave në SHBA
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:28 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG