Lidhje

Partitë shqiptare dhe zgjedhjet lokale në Malin e Zi


Partitë shqiptare dhe zgjedhjet lokale në Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

Në zgjedhjet vendore të 26 nëntorit për Komunën e Tuzit në Malësi, partitë politike shqiptare nuk arritën të dalin të bashkuar. Përkundrazi ata u rreshtuan në tre lista zgjedhore, gjë e cila sipas analistëve, mund të ndikojë dukshëm në copëtimin e elektoratit shqiptar në Malësi.

XS
SM
MD
LG