Lidhje

Fushata zgjedhore në Greqi dhe emigracioni


Tema e emigracionit po trajtohet gjërësisht nga politikanë të lartë grekë në fushatën për zgjedhjet që mbahen kësaj jave në Greqi. Mes të majtëve dhe të djathtëve ka pasur polemika të ashpra për kuadrin ligjor të legalizimit të emigrantëve. Ndërkaq rrethet intelektuale dhe ato gazetareske kanë parë me shqetësim tonet e ashpra të ekstremistëve të djathtë ndaj emigrantëve.

please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00
Direct link
XS
SM
MD
LG