Lidhje

Intervistë me Daniel Serwer

  • Zëri Amerikës

Zgjedhja e presidentit të ri Tomislav Nikoliç në Serbi, pritet të krijojë një dinamikë të re në marrëdhëniet e Serbisë me BE-në dhe me Kosovën. Analisti për Ballkanin Daniel Serwer, profesor në Universitetin “Johns Hopkins” thotë se zoti Nikoliç mund të ketë pushtetin e nevojshëm tek forcat nacionaliste për të bërë gjëra të cilët për ish presidentin Tadiç ishin të vështira.

XS
SM
MD
LG