Lidhje

Gjendja e komuniteteve në Kosovë


Gjendja e komuniteteve në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:03 0:00
Direct link

Në Kosovë, me veprimtari të shumta po mbahet festivali i komuniteteve Rome, Ashkalinj e Egjiptas. Organizatorët thonë se festivali ka për qëllim përmirësimin e gjendjes social-ekonomike, lehtësimin e qasjes në arsim dhe promovimin e trashëgimisë e tyre kulturore.

XS
SM
MD
LG