Lidhje

Joseph për zgjedhjet serbe


Joseph për zgjedhjet serbe
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
Direct link

Në një diskutim të organizuar nga Universiteti Johns Hopkins në Uashington, zëvendës shefi i OSBE-së në Kosovë Edward Joseph komentoi mbi zgjedhjet serbe të mbajtura kohët e fundit në Kosovë. Ai tha se ngjarjet që u paraprinë këtyre zgjedhjeve, si arrestimi i disa serbëve me materiale zgjedhore në Kosovë dhe arrestimi i dy policëve të Kosovës në kufirin me Serbinë, tensionuan situatën dhe krijuan vështirësi.

XS
SM
MD
LG