Lidhje

Konference ne 100 vjetorin e Pavaresise

  • Zëri Amerikës

Në Universitetin "Luigj Gurakuqi" në Shkodër u mbajt konferenca shkencore kushtuar ndihmesës së Austro-Hungarisë në procesin e shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë. Në këtë konferencë, që u organizua në kuadër të 100 vjetorit të pavarësisë, morën pjesë rreth 30 studiues nga Tirana, Shkodra dhe Prishtina.

XS
SM
MD
LG