Lidhje

Negociata PD-PS, deshton takimi

  • Zëri Amerikës

Në Tiranë takimi i sotëm mes PD dhe PS për një kompromis për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit dështoi. Socialistët paraqitën një propozim ku kërkohej thirrja e tryezës së kryetarëve të partive parlamentare që të vendoste, përvec cështjes së presidentit, edhe për finalizimin e disa reformave te tjera. Demokratët e cilësuan këtë propozim si një kurth, duke deklaruar se megjithatë dëshirojnë të lënë të hapur rrugën e dialogut me shpresën e tërheqjes së socialistëve nga ky pozicion.

XS
SM
MD
LG