Lidhje

Debati për presidentin

  • Zëri Amerikës

Partitë e koalicionit qeveritar bënë sot të ditur në Tiranë se janë të gatshme të paraqiten në seancën e të mërkurës në parlament për zgjedhjen e presdientit të ri. Kryeaministri Sali Berisha dhe Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, pohuan se po përpiqen të zgjedhin presidentin me 3/5 e votave. Opozita i akuzoi ata se po pengojnë integrimin e vendit në Bashkimin Europian.

XS
SM
MD
LG