Lidhje

Gjendja në veriun e Kosovës

  • Zëri Amerikës

Në veriun e Kosovës situata duket më e qetë, pas tensioneve që pasoi operacionin e fundit të trupave paqeruajtëse të NATO-s. Dy pjesëtarë të KFOR-it dhe tre qytetarë serbë u plagosën gjatë përleshjeve që shpërthyen pas një operacioni të trupave të KFOR-it për të larguar një nga barrikadat e vendosura nga serbët në zonë.

XS
SM
MD
LG