Lidhje

Bisedime Berisha-Rama

  • Zëri Amerikës

Në Shqipëri kryeministri Sali Berisha dhe kryetari socialist Edi Rama pritet të takohen nesër në mbrëmje për të diskutuar rreth zgjedhjes së presidentit të ri të vendit. Në takim do të marrin pjesë edhe kryetarët e dy grupeve respektive parlamentare. Bisedimet zhvillohen 14 orë përpara se në parlament të mbahet raundi i dytë i votimit për kreun e shtetit ku kërkohet një shumicë e cilësuar për zgjedhjen e tij.

XS
SM
MD
LG