Lidhje

Mbyllet një vendkalim i paligjshëm


Në Kosovë, zyrtarët e forcave paqeruajtëse të udhëhequra nga NATO-ja, thanë se kanë mbyllur një rrugë dytësore në afërsi të njërit nga vendkalimet kufitare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në veri të vendit. Operacioni u pasua nga protestat e serbëve lokalë, të cilët hapën rrugë dytësore përreth vendkalimeve kufitare në veri

XS
SM
MD
LG