Lidhje

Rama: Imuniteti pengon hetimin e korrupsionit


Ne Tirane, Prokurorja e Pergjithshme, Ina Rama, deklaroi ne komisionin parlamentar te ligjeve se kriminaliteti po rritet, dhe se hetuesit kane shtuar punen per ta goditur ate. Zonja Rama tha se edhe imunitetet e zyrtareve jane nje pengese per hetimin e krimeve, kur duhen hetime pa dijenine e tyre. Ajo i beri keto komente sot ne nje raportim vjetor për parlamentin.

XS
SM
MD
LG