Lidhje

Thaçi: Asnjë vend fqinj nuk përcakton të ardhmen e Kosovës


Hashim Thaci: Serbia nxit tensione
Hashim Thaci: Serbia nxit tensione

Në intervistën për Zërin e Amerikës kryeministri Thaçi tha se asnjë vend fqinj nuk mund të përcaktojë të ardhmen e Kosovës

"Sot është një ditë historike për Kosovën" - kështu e ka përcaktuar ditën e sotme kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi.

Në lidhje me situatën në veri të Kosovës, zoti Thaçi tha se Kosova është unike, dhe se ajo e ka përcaktuar tashmë të ardhmen e saj.

"Asnjë vend fqinj nuk mund të përcaktoj të ardhmen e Kosovës" - tha zoti Thaçi.

"Mbështetja ndërkombëtare do të vazhdojë - tha ai - por Kosova mbas shtatorit do të funksionojë plotësisht si vend sovran".

XS
SM
MD
LG