Lidhje

Shqiperi, qeveria reagon


Ne Tirane ministria e mbrojtjes pergenjeshtroi njoftimet se ushtria pergjon telefonat e opozites. Ministri i mbrojtjes, Arben Imami, deklaroi se Shqiperia eshte anetare e NATO-s dhe gjithe kontributi i saj eshte per sigurine dhe antiterrorizmin. Megjithate, deputetet e opozites ne komisionin e sigurise kembengulen qe te dergojne te henen nje tjeter kerkese per kontroll parlamentar ne ministrine e mbrojtjes.

XS
SM
MD
LG