Lidhje

Ban Ki Moon viziton Beogradin

  • Leonat Shehu

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Moon, shkoi sot në Beograd, ndërsa nesër pritet të vizitojë Kosovën në kuadër të turneut të tij në rajon. Zoti Ban pritet që t’u bëjë thirrje të dyja palëve për më shumë bashkëpunim në çtendosjen e marrëdhënieve ndërmjet tyre dhe vazhdimin e bisedimeve të ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian.

XS
SM
MD
LG