Lidhje

Qeveria e re e Serbisë


Ivica Daçiç, ish zëdhënës i presidentit serb, Slobodan Millosheviç, sot edhe zyrtarisht mori postin e kryeministrit të ri të Serbisë e njëkohësisht të ministrit të brendshëm. Parlamenti i Serbisë me 142 vota për e 72 kundër miratoi përbërjen e re të qeverisë serbe të përbërë nga Partia Përparimtare e presidentit aktual Tomislav Nikoliç, Partisë Socialiste dhe disa partive më të vogla të mbledhura rreth saj.

XS
SM
MD
LG