Lidhje

Presidenti Nishani drejton takimin e KLD-së


Presidenti i Shqiperise Bujar Nishani deklaroi sot se gjyqtaret qe abuzojne me detyren dhe marrin rryshfete do te denoncohen publikisht. Zoti Nishani tha se Këshilli i Lartë i Drejtësisë nuk do te lejoje qe disa gjyqtare te parregullt te njollosin qindra gjyqtare te ndershem. KLD-ja zgjodhi sot nenkryetarin e ri Elvis Cefa, disa muaj pasi paraardhesi i tij, Kreshnik Spahiu dha doreheqjen.

XS
SM
MD
LG