Lidhje

Kosovë, Arrestohen 11 persona

  • Leonat Shehu

Në Kosovë, autoritetet e policisë thanë se kanë identifikuar 22 viktima të trafikut të qenieve njerëzore që po shfrytëzoheshin për qëllime prostitucioni. Ata thanë se në lidhje me këtë janë arrestuar 11 persona që dyshohen për krim të organizuar, pastrim parash, falsifikim dokumentesh dhe armëmbajtje pa leje. Operacioni që çoi në zbulimin e këtij rrjeti, pasoi muaj të tërë hetimesh në rajonin e Gjakovës në Kosovën perëndimore.

XS
SM
MD
LG