Lidhje

Lirohet nga detyra drejtori i SHISH

  • Armand Mero

Në Shqipëri presidenti i Republikës Bujar Nishani firmosi sot dekretin për lirimin nga detyra të drejtorit të Shërbimit informativ shtetëror Bahri Shaqiri. Presidenca njoftoi vetëm se shkarkimi ishte bërë pas propozimit të kryeministrit Sali Berisha. Në vend të zotit Shaqiri u emërua Visho Lika, aktualisht zëvendësministër i Teknologjisë dhe Inovacionit dhe ish drejtor i kundërzbulimit në fillim të viteve ’90. Një burim i nivelit të lartë në ambasadën amerikane në Tiranë tha për Zërin e Amerikës se “koha dhe arsyeja e vendimit përbëjnë pikëpyetje”.

XS
SM
MD
LG