Lidhje

SHISH, qeveria reagon

  • Armand Mero

Në Shqipëri qeveria reagoi sot pas polemikave dhe akuzave që nxiti shkarkimi i drejtorit të shërbimeve sekrete Bahri Shaqiri, duke deklaruar se drejtori i ri, Visho Lika, iështë një figurë jo partiake, me një karrierë të shkëlqyer akademike dhe zyrtare. Socialistët u kundërpërgjigjën menjëherë duke kujtuar funksionin e zotit Lika në shërbimet sekrete të fillim viteve ’90 që sipas tyre u kthye në atë kohë në një dorë mafioze të kryeministrit.

XS
SM
MD
LG