Lidhje

Dhuna në familje


Në Tiranë u shënua sot nje tjetër akt dhune në familje. Një vajzë 18 vjeçare shtiu me armë ndaj një personi që sipas saj, e dhunonte prej disa vjetësh dhe përpiqej ta trafikonte në Itali. Studiuesit e shoqërisë shqiptare pohojnë se forcat e rendit duhet të ndërhyjnë më energjikisht për të shmangur dhunën në familje. Kriza ekonomike shihet prej tyre, si një faktor i ri që ka shtuar rastet e dhunës mes familjarëve.

XS
SM
MD
LG