Lidhje

Shpërthim në veri të Mitrovicës

  • Leonat Shehu

Në Kosovë, autoritetet e rendit thanë se gjatë natës që lamë pas një granatë dore dëmtoi pronën e një serbi në veriun e Mitrovicës, por pa pasoja në njerëz. Po, në atë zonë të banuar me shumicë serbe, dy shqiptarë janë sulmuar fizikisht nga një grup i serbëve lokal. Nuk ka pasur të arrestuar lidhur me këto incidente që nxitën reagimin e përfaqësueseve lokal serbë dhe të autoriteteve të Beogradit.

XS
SM
MD
LG