Lidhje

Ndëron jetë Arbër Xhaferi

  • Isak Ramadani

Të mërkurën u nda nga jeta Arbër Xhaferi, ish-kryetar i Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni. Ai kishte pësuar një hemorragji cerebrale në tetë gusht dhe u shtrua në klinikën neurokirurgjike të Shkupit. Mjeku që ndoqi ecurinë shëndetësore të tij tha se për të shpëtuar jetën e zotit Xhaferi, u bënë të gjitha përpjekjet e mundshme.

XS
SM
MD
LG