Lidhje

LDK, jo bisedime me Serbinë

  • Leonat Shehu

Në Kosovë, Lidhja Demokratike hodhi poshtë çdo mundësi të përfshirjes së saj në bisedime të reja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në të cilat do të diskutohej edhe çështja e veriut të banuar me shumicë serbe. Një nga drejtuesit e kësaj partie, Ismet Beqiri tha se LDK-ja ngul këmbë edhe për zbatimin e marrëveshjes politike të pranverës së vitit 2011, që çoi në emërimin e presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga.

XS
SM
MD
LG