Lidhje

Shqipëri: Nderohet kujtimi i Arbër Xhaferrit

  • Armand Mero

Në Tiranë, anëtarët e qeverisë shqiptare mbajtën sot një minutë heshtje në nderim të , Arbër Xhaferrit, një prej figurave më të spikatura të botës shqiptare. Kryeministri Sali Berisha e cilësoi atë si një mendimtar, politikan dhe personalitet të shquar me një kontribut historik jo vetëm në mbrojtjen dhe promovimin e të drejtave të shqiptarëve në Maqedoni por edhe në rajon. Vlerësime maksimale për zotin Xhaferri u bënë që mbrëmë nga autoritetet më të larta shtetërore dhe politike të vendit.

XS
SM
MD
LG