Lidhje

Reeker në Maqedoni

  • Isak Ramadani

Ndihmës zv/Sekretari amerikan i Shtetit, Philip Reeker po bën një vizitë pesëditore në Maqedoni. Ai e ka filluar vizitën e tij në Ohër, si i ftuar i presidentit Gjorgje Ivanov në shkollën për drejtues të rinj. Zyrtari amerikan do të ketë takime edhe me zyrtarë qeveritarë, me afaristë dhe me drejtues të komuniteteve, ndërkohë që do të ndalojë edhe nëpër vende të tjera të rajonit. Ai ka shprehur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara për integrimin e vendeve të rajonit në NATO dhe në BE.

XS
SM
MD
LG