Lidhje

Intervistë me Kryeministrin Thaçi

  • Rudina Dervishi

Dje në Nju Jork, në Këshillin e Sigurimit u disktua raporti i radhës i OKB-së për Kosovën. Në debat për herë të parë morrën pjesë kryeministrat e Serbisë dhe të Kosovës, Ivica Daçiç dhe Hashim Thaçi. Të dy udhëheqësit u shprehën të gatshëm për të rifilluar bisedimet e ndërprera para zhvillimit të zgjedhjeve në Serbi.

XS
SM
MD
LG