Lidhje

Media Arkivi

Dita e dytë e Kuvendit Republikan

  • Ilir Ikonomi

Kandidati republikan për president, Mitt Romney arrijë sonte në Tampa të shtetit Florida, ku fillon punimet me program të plotë kuvendi kombëtar i Partisë republikane. Edhe kandidati për nënpresident Paul Ryan sonte shkon në Tampa. Megjithëse stuhia tropikale Isaak nuk e preku Tampën, ajo është fuqizuar dhe po drejtohet për në shtetin e Luizianës.

XS
SM
MD
LG