Lidhje

Të hënën, zyrtarisht konkursi për postin e kryetarit të KQZ


Ne Tirane, Parlamenti beri te ditur se te henen celet zyrtarisht konkursi per postin e kryetarit te ri te Komisionit Qendror te Zgjedhjeve. Sipas ndryshimeve te fundit konsensuale ne Kodin Zgjedhor, cdo qytetar eshte i lire te konkurroje per kete post, aq te kritikuar deri tani per njeanshmeri partiake. Opozita tha nga ana e saj, se parlamenti ka humbur dy jave kohe, kur duhet te mblidhte kërkesat, dhe se KQZ e re duhet te zgjidhet brenda shtatorit.

XS
SM
MD
LG