Lidhje

Dita e dytë e kuvendit demokrat

  • Ilir Ikonomi

Ish presidenti amerikan Bill Clinton do të jetë në qendër të vëmendjes sot në Kuvendin Kombëtar Demokrat në Sharlot të Karolinës së Veriut duke shtuar kështu mbështetjen e figurave të shquara për rizgjedhjen e presidentit Barack Obama. Zoti Clinton, presidenti i 42-të amerikan do të paraqesë zyrtarisht emërimin e presidentit të 44-të si kandidat gjatë një fjalimi që do të trasmetohet sot në mbarë vendin. Ndërkohë, mbrëmë në kuvend, fjalimi kryesor ishte ai i zonjës së parë Michelle Obama, e cila foli rreth karakterit të bashkëshortit të saj dhe aftësisë së tij për të marrë vendime të vështira politike.

XS
SM
MD
LG