Lidhje

Te perndjekurit, Shqiperi

  • Armand Mero

Në Shqipëri dy ish të përndjekur politik qëlluan sot me qese mielli makinën e kryeministrit Sali Berisha. Skënder Tufa, kreu i shoqatës së ish-të burgosurve politikë të Shqipërisë, dhe ish-i burgosuri, Agim Kollcaku u ndaluan menjëherë për t’u liruar pasi u morën në pyetje. Ata deklaruan se akti i tyre ishte një veprim simbolik për të protestuar ndaj braktisjes që sipas tyre i është bërë shtresës së ish të përndjekurve politik

XS
SM
MD
LG