Lidhje

Lëvizja Vetëvendosje mbi bisedimet

  • Leonat Shehu

Në Kosovë, Lëvizja Vetëvendosje tha sot se normalizimi i marrëdhënieve me Serbinë nuk mund të ndodhë përderisa Beogradi nuk e njeh pavarësinë e Kosovës dhe nuk heq dorë nga strukturat paralele që ka në Kosovë. Këto komente u bënë gjatë një debati lidhur me paralajmërimet për rifillimin e bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për vazhdimin e të cilave tashmë janë pajtuar të dyja palët.

XS
SM
MD
LG