Lidhje

Hashim Thaci ne New York

  • Ilir Ikonomi

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili ndodhet në Nju Jork për të marrë pjesë në takime dhe forume me udhëheqës ndërkombëtarë, tha se normalizimi i marrëdhënieve të vendit të tij me Serbinë është bërë një domosdoshmëri por Beogradin e pengon mentaliteti i së kaluarës.

XS
SM
MD
LG