Lidhje

Gjergj Ndreca


Kryetari i greves se urise Gjergj Ndreca u vetsakrifikua sot ne Tirane, duke lyer trupin me lende djegese, dhe duke marre plage te renda nga zjarri. Mjeket thone se ai eshte jashte rrezikut per jeten, megjithe plaget e renda. Ndersa policia dyshon se zjarrin mbi trupin e Ndreces e ndezi nje tjeter grevist. Greva e urise arriti sot diten e 17, dhe kerkesat e saj kryesore jane per demshperblimet e burgimit te padrejte gjate diktatures komuniste.

XS
SM
MD
LG