Lidhje

Media Arkivi

Intervistë me z. Sami Repishti

  • Ilir Ikonomi

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ish i burgosuri politik Sami Repishti thotë se shoqëria shqiptare po tregon një dobësi morale me heshtjen që ka mbajtur ndaj çështjes së ish të burgosurve të komunizmit. Zoti Repishti ka vuajtur 10 vjet në kampet e punës në Shqipëri dhe tani jeton në Nju Xhersi.

XS
SM
MD
LG